Vishay/Dale RWR84N33R2FRBSL
RWR84N33R2FRBSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR84N33R2FRBSL
Brief Description
RES 33.2 OHM 7W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR84N33R2FRBSL.pdf
Availability of RWR84N33R2FRBSL
QUANTITY
RWR84N33R2FRBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR84N33R2FRBSL
Internal Part NumberEIS-RWR84N33R2FRBSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)33.2
Tolerance±1%
Power (Watts)7W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.23mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR84N33R2FRBSL
Related LinksRWR84N3, RWR84N33R2FRBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR84N33R2FRBSL Details Description
Related parts for RWR84N33R2FRBSL
IC SRAM 36MBIT 300MHZ 165FBGA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC OPAMP GP 5.5MHZ RRO SOT23-5 datasheet.pdf
CAP CER 3.6PF 100V NP0 1206 datasheet.pdf
IC SRAM 9MBIT 200MHZ 119BGA datasheet.pdf
HEADER 38POS STR DUAL INSUL 2ROW datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.25A 115V datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 3POS 5.08MM datasheet.pdf
MGRID HDR SHRD SMT/CAP 12CKT datasheet.pdf
FINISHING FLAP BRUSH 5A MED datasheet.pdf
RES 4.7K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 75 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf