AVX Corporation SR215A220JARTR1
SR215A220JARTR1 picture photo
Mfg. Part Number
SR215A220JARTR1
Brief Description
CAP CER 22PF 50V NP0 RADIAL
Datasheet Download
SR215A220JARTR1.pdf
Availability of SR215A220JARTR1
QUANTITY
SR215A220JARTR1 Order Process
Ship out your order
Specifications of SR215A220JARTR1
Internal Part NumberEIS-SR215A220JARTR1
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max)0.300" (7.62mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.200" (5.08mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SR215A220JARTR1
Related LinksSR215A2, SR215A220JARTR1 Datasheet, AVX Corporation Distributor
SR215A220JARTR1 Details Description
Related parts for SR215A220JARTR1
IC MCU ARM7 64KB FLASH 80LQFP datasheet.pdf
CAP TANT 0.68UF 35V 20% AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 18POS 2MM SMD datasheet.pdf
RES SMD 90.9 OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
Crystal 16.0000MHz 30ppm 10pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
TVS DIODE 256VWM 412VC P600 datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 20% 20V AXIAL datasheet.pdf
RES 36.5K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X36.83X17.78MM T412 datasheet.pdf
EVALUATION BOARD 10/100 PHY datasheet.pdf
FAN AXIAL 60X38MM 12VDC WIRE datasheet.pdf