Vishay/Dale RWR84S1330FRB12
RWR84S1330FRB12 picture photo
Mfg. Part Number
RWR84S1330FRB12
Brief Description
RES 133 OHM 7W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR84S1330FRB12.pdf
Availability of RWR84S1330FRB12
QUANTITY
RWR84S1330FRB12 Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR84S1330FRB12
Internal Part NumberEIS-RWR84S1330FRB12
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR84S
PackagingBulk
Resistance (Ohms)133
Tolerance±1%
Power (Watts)7W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.23mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR84S1330FRB12
Related LinksRWR84S1, RWR84S1330FRB12 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR84S1330FRB12 Details Description
Related parts for RWR84S1330FRB12
IC TRANS RS485/RS422 14-SOIC datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.3V 500MW DO35 datasheet.pdf