Vishay/Dale RWR84S13R0FSRSL
RWR84S13R0FSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR84S13R0FSRSL
Brief Description
RES 13 OHM 7W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR84S13R0FSRSL.pdf
Availability of RWR84S13R0FSRSL
QUANTITY
RWR84S13R0FSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR84S13R0FSRSL
Internal Part NumberEIS-RWR84S13R0FSRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR84S
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)13
Tolerance±1%
Power (Watts)7W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.23mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR84S13R0FSRSL
Related LinksRWR84S1, RWR84S13R0FSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR84S13R0FSRSL Details Description
Related parts for RWR84S13R0FSRSL
RES SMD 49.9 OHM 0.5% 1/10W 0805 datasheet.pdf
IC SLIC RINGING 3.3V VOB 32-QFN datasheet.pdf
RES SMD 34K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 470K OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES 23.7 OHM 1/2W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS CBL MNT PIN datasheet.pdf
SUB MODULE FOR NA40 EMITTER 4CH datasheet.pdf
DIODE ZENER 18V 1W DO216 datasheet.pdf