Vishay/Dale RWR84S2000FSRSL
RWR84S2000FSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR84S2000FSRSL
Brief Description
RES 200 OHM 7W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR84S2000FSRSL.pdf
Availability of RWR84S2000FSRSL
QUANTITY
RWR84S2000FSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR84S2000FSRSL
Internal Part NumberEIS-RWR84S2000FSRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR84S
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)200
Tolerance±1%
Power (Watts)7W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.23mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR84S2000FSRSL
Related LinksRWR84S2, RWR84S2000FSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR84S2000FSRSL Details Description
Related parts for RWR84S2000FSRSL
IC DECODER/DEMUX 1-8 HS 16DIP datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 273VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
TVS DIODE 43VWM 69.4VC SMA datasheet.pdf
LED BLUE CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
RES SMD 2.94KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC REG LDO 18V 0.5A TO220AB datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 400W datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 24SKT SLD CUP datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN M8 MALE 4POS datasheet.pdf