Vishay/Dale RWR84S23R2FRB12
RWR84S23R2FRB12 picture photo
Mfg. Part Number
RWR84S23R2FRB12
Brief Description
RES 23.2 OHM 7W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR84S23R2FRB12.pdf
Availability of RWR84S23R2FRB12
QUANTITY
RWR84S23R2FRB12 Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR84S23R2FRB12
Internal Part NumberEIS-RWR84S23R2FRB12
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR84S
PackagingBulk
Resistance (Ohms)23.2
Tolerance±1%
Power (Watts)7W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.23mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR84S23R2FRB12
Related LinksRWR84S2, RWR84S23R2FRB12 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR84S23R2FRB12 Details Description
Related parts for RWR84S23R2FRB12
SLEEVE ONLY DISS FOR 8OZ BOTTLE datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 6.3A 250VAC AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 128VWM 207VC SMA datasheet.pdf
IC AMP AUDIO PWR 1.4W MONO 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 2.2K OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf
FIXED IND 56UH 135MA 5.5 OHM SMD datasheet.pdf
RES 100 OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 106 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 5.62K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC REG BOOST PROG 2.475A 16CSP datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.5X2.0MM 2.8V datasheet.pdf