Vishay/Dale RWR84S2670FSBSL
RWR84S2670FSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR84S2670FSBSL
Brief Description
RES 267 OHM 7W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR84S2670FSBSL.pdf
Availability of RWR84S2670FSBSL
QUANTITY
RWR84S2670FSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR84S2670FSBSL
Internal Part NumberEIS-RWR84S2670FSBSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)267
Tolerance±1%
Power (Watts)7W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.23mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR84S2670FSBSL
Related LinksRWR84S2, RWR84S2670FSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR84S2670FSBSL Details Description
Related parts for RWR84S2670FSBSL
CONN HEADER VERT 60POS .100 15AU datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .156 EXTEND datasheet.pdf
DISPLAY 7SEGMENT GREEN CA datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
RES 8.66 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 50V SNAP datasheet.pdf
HEATSINK 54X40X9.5MM XCUT T412 datasheet.pdf
SPRING, COMPRESSION datasheet.pdf
CONN PLUG 39POS datasheet.pdf