Vishay/Dale RWR84S32R4FSRSL
RWR84S32R4FSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR84S32R4FSRSL
Brief Description
RES 32.4 OHM 7W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR84S32R4FSRSL.pdf
Availability of RWR84S32R4FSRSL
QUANTITY
RWR84S32R4FSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR84S32R4FSRSL
Internal Part NumberEIS-RWR84S32R4FSRSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR84S
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)32.4
Tolerance±1%
Power (Watts)7W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.23mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR84S32R4FSRSL
Related LinksRWR84S3, RWR84S32R4FSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR84S32R4FSRSL Details Description
Related parts for RWR84S32R4FSRSL
CONN DB44 FEMALE HD CRIMP NICKEL datasheet.pdf
IGBT 900V 60A 180W TO264 datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 35V 10% RADIAL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 100A ATPAK datasheet.pdf
RES SMD 4.22K OHM 1% 1/8W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2200K 2SMD datasheet.pdf
CABLE 6POS datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X15MM R-TAB T412 datasheet.pdf
RELAY GEN PURP datasheet.pdf
CAP FILM 22NF 10% 250VDC RAD datasheet.pdf