Vishay/Dale RWR84S3450FSS73
RWR84S3450FSS73 picture photo
Mfg. Part Number
RWR84S3450FSS73
Brief Description
RES 345 OHM 7W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR84S3450FSS73.pdf
Availability of RWR84S3450FSS73
QUANTITY
RWR84S3450FSS73 Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR84S3450FSS73
Internal Part NumberEIS-RWR84S3450FSS73
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR84S
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)345
Tolerance±1%
Power (Watts)7W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.23mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR84S3450FSS73
Related LinksRWR84S3, RWR84S3450FSS73 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR84S3450FSS73 Details Description
Related parts for RWR84S3450FSS73
DIODE ARRAY SCHOTTKY 20V D2PAK datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 11 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
FIXED IND 500UH 1.5A 280 MOHM TH datasheet.pdf
CAP FILM 0.1UF 10% 250VDC RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 4.7UF 6.3V X7R 0805 datasheet.pdf
RES SMD 0.066 OHM 0.1% 2W 3637 datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CONN RCPT 31POS JAM NUT SCKT datasheet.pdf
RES ARRAY 2 RES ZERO OHM 0606 datasheet.pdf
CRYSTAL 50.000 MHZ 10PF SMT datasheet.pdf