Vishay/Dale RWR84S3R32FPRSL
RWR84S3R32FPRSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR84S3R32FPRSL
Brief Description
RES 3.32 OHM 7W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR84S3R32FPRSL.pdf
Availability of RWR84S3R32FPRSL
QUANTITY
RWR84S3R32FPRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR84S3R32FPRSL
Internal Part NumberEIS-RWR84S3R32FPRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR84S
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.32
Tolerance±1%
Power (Watts)7W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.23mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateP (0.1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR84S3R32FPRSL
Related LinksRWR84S3, RWR84S3R32FPRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR84S3R32FPRSL Details Description
Related parts for RWR84S3R32FPRSL
IC OPAMP INSTR 396KHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
IC SRAM 4MBIT 45NS 48VFBGA datasheet.pdf
IC MOSFET DRVR DUAL 2A 8-SOIC datasheet.pdf
IC DVR/RCVR RS232 ESD 28SOIC datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 450V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 19.6K OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
TRANS RF NPN 12V 50MA SOT-143B datasheet.pdf
EVAL BOARD BUCK REG LT3992 datasheet.pdf
CAP CER 1.9PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf