Vishay/Dale RWR84S3R32FRBSL
RWR84S3R32FRBSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR84S3R32FRBSL
Brief Description
RES 3.32 OHM 7W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR84S3R32FRBSL.pdf
Availability of RWR84S3R32FRBSL
QUANTITY
RWR84S3R32FRBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR84S3R32FRBSL
Internal Part NumberEIS-RWR84S3R32FRBSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR84S
PackagingBulk
Resistance (Ohms)3.32
Tolerance±1%
Power (Watts)7W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.23mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR84S3R32FRBSL
Related LinksRWR84S3, RWR84S3R32FRBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR84S3R32FRBSL Details Description
Related parts for RWR84S3R32FRBSL
THERMISTOR NTC 25 OHM @ 25C datasheet.pdf
IC OPAMP CFA 350MHZ 8MSOP datasheet.pdf
BRD SPT SNAP FIT/LOCK NYL 1 1/2" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .125 EXTEND datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 66POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
RES SMD 2.94KOHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
RES 174 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
VS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES SMD 26.11K OHM 0.6W 3017 datasheet.pdf