Vishay/Dale RWR84S3R32FSB12
RWR84S3R32FSB12 picture photo
Mfg. Part Number
RWR84S3R32FSB12
Brief Description
RES 3.32 OHM 7W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR84S3R32FSB12.pdf
Availability of RWR84S3R32FSB12
QUANTITY
RWR84S3R32FSB12 Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR84S3R32FSB12
Internal Part NumberEIS-RWR84S3R32FSB12
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR84S
PackagingBulk
Resistance (Ohms)3.32
Tolerance±1%
Power (Watts)7W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.23mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR84S3R32FSB12
Related LinksRWR84S3, RWR84S3R32FSB12 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR84S3R32FSB12 Details Description
Related parts for RWR84S3R32FSB12
KNOB CLR GLOSS.925"DIA 6MM SHAFT datasheet.pdf
BOARD LEVEL HEAT SINK datasheet.pdf
ENCODER ROTARY 5-12V 720RESOL 2M datasheet.pdf
CBL RIBN 26COND 0.050 GRAY 300' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf
ASSEMBLED D-SUB CABLE 15-POS datasheet.pdf
OVERCURRENT TIME UNIT datasheet.pdf
IC EEPROM I2C BUS 8KBIT 8VSON datasheet.pdf
OSC MEMS 20.0000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
LEAD 4MM P-P PVC .75 100CM BLUE datasheet.pdf