Vishay/Dale RWR84S4421FRB12
RWR84S4421FRB12 picture photo
Mfg. Part Number
RWR84S4421FRB12
Brief Description
RES 4.42K OHM 7W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR84S4421FRB12.pdf
Availability of RWR84S4421FRB12
QUANTITY
RWR84S4421FRB12 Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR84S4421FRB12
Internal Part NumberEIS-RWR84S4421FRB12
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR84S
PackagingBulk
Resistance (Ohms)4.42k
Tolerance±1%
Power (Watts)7W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.23mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR84S4421FRB12
Related LinksRWR84S4, RWR84S4421FRB12 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR84S4421FRB12 Details Description
Related parts for RWR84S4421FRB12
CONN PLUG HOUSING 30POS 2.5MM datasheet.pdf
RIVET SEMI-TUBE 0.218" BRASS datasheet.pdf
TOOL HAND CRIMP 16-24AWG datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 50V 10% BX 1812 datasheet.pdf
CAP CER 18PF 400VAC SL RADIAL datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CONN HEADER STRT datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
MOD RECT ASSY DOUBLER 3A 16KV datasheet.pdf
CONN M12 8POS datasheet.pdf
RES CHAS MNT 3.3 OHM 1% 15W datasheet.pdf