Vishay/Dale RWR84S45R3FSRSL
RWR84S45R3FSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR84S45R3FSRSL
Brief Description
RES 45.3 OHM 7W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR84S45R3FSRSL.pdf
Availability of RWR84S45R3FSRSL
QUANTITY
RWR84S45R3FSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR84S45R3FSRSL
Internal Part NumberEIS-RWR84S45R3FSRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR84S
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)45.3
Tolerance±1%
Power (Watts)7W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.23mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR84S45R3FSRSL
Related LinksRWR84S4, RWR84S45R3FSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR84S45R3FSRSL Details Description
Related parts for RWR84S45R3FSRSL
THYRISTOR 280V DO-214 datasheet.pdf
ULTRAFAST PLUS DIE SET 16-14 AWG datasheet.pdf
DEV EMULATOR ACCESSORY datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 7.62MM 3POS PCB datasheet.pdf
IC MULTI-FUNC GTE CONFIG SOT23-6 datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS CBL MNT W/SKTS datasheet.pdf
FEED THRU CAP datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
HL1910E-230V-EURO datasheet.pdf
CAP FILM 0.068UF 20% 310VAC AXIA datasheet.pdf