Vishay/Dale RWR84S4R32FRBSL
RWR84S4R32FRBSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR84S4R32FRBSL
Brief Description
RES 4.32 OHM 7W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR84S4R32FRBSL.pdf
Availability of RWR84S4R32FRBSL
QUANTITY
RWR84S4R32FRBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR84S4R32FRBSL
Internal Part NumberEIS-RWR84S4R32FRBSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR84S
PackagingBulk
Resistance (Ohms)4.32
Tolerance±1%
Power (Watts)7W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.23mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR84S4R32FRBSL
Related LinksRWR84S4, RWR84S4R32FRBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR84S4R32FRBSL Details Description
Related parts for RWR84S4R32FRBSL
TRIAC SENS GATE 600V 6A TO252 datasheet.pdf
IC FM IF SYSTEM LOW PWR 16-SOIC datasheet.pdf
MEGOHMMETER HND CRANKD 1000V datasheet.pdf
RES SMD 1.13K OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
CONN HEADER 2CIR 80AMP R/A datasheet.pdf
CAP CER 270PF 500V X7R RADIAL datasheet.pdf
RES 10K OHM 1/20W .25% AXIAL datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 15V 40W datasheet.pdf
VARISTOR 184V 3.5KA DISC 10MM datasheet.pdf