| Internal Part Number | EIS-4184PA51G00591 | |
| Standard Package | 341 | |
| Category | RF/IF and RFID | |
| Family | RFI and EMI - Shielding and Absorbing Materials | |
| Series | - | |
| Shape | D-Shape | |
| Thickness - Overall | 0.060" (1.50mm) | |
| Width | 0.150" (3.80mm) | |
| Length | 5.910" (150.11mm) | |