Vishay/Dale RWR84S6810FRRSL
RWR84S6810FRRSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR84S6810FRRSL
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 681 OHM 7W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR84S6810FRRSL.pdf
Availability of RWR84S6810FRRSL
QUANTITY
RWR84S6810FRRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR84S6810FRRSL
Internal Part NumberEIS-RWR84S6810FRRSL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR84S
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)681
Tolerance±1%
Power (Watts)7W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.23mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR84S6810FRRSL
Related LinksRWR84S6, RWR84S6810FRRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR84S6810FRRSL Details Description
Related parts for RWR84S6810FRRSL
CAP CER 1200PF 100V NP0 1825 datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 2:2 266MHZ 14TSSOP datasheet.pdf
FUSE 1.8A 250V NON STD SLOW datasheet.pdf
RES 698 OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
RES 98.8 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 3PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR TLK10XXX datasheet.pdf
LED XLAMP CXA WHITE datasheet.pdf
CONN 5POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
CONN PLUG 41POS STRAIGHT SCKT datasheet.pdf
AB 8C 8#12 PIN PLUG datasheet.pdf
CONN PLUG MALE M12 4POS GOLD IDC datasheet.pdf