Vishay/Dale RWR84S80R6FRRSL
RWR84S80R6FRRSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR84S80R6FRRSL
Brief Description
RES 80.6 OHM 7W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR84S80R6FRRSL.pdf
Availability of RWR84S80R6FRRSL
QUANTITY
RWR84S80R6FRRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR84S80R6FRRSL
Internal Part NumberEIS-RWR84S80R6FRRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR84S
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)80.6
Tolerance±1%
Power (Watts)7W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.23mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR84S80R6FRRSL
Related LinksRWR84S8, RWR84S80R6FRRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR84S80R6FRRSL Details Description
Related parts for RWR84S80R6FRRSL
LED RED DUAL T1 PC MNT STACKABLE datasheet.pdf
CONN FPC 20POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
IC 25BIT CONFIG REG BUFF 96LFBGA datasheet.pdf
FOOT CYLINDRICAL 0.945" DIA BLK datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 2A 80VDC LEVER datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 6A 125V datasheet.pdf
RES SMD 158 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
POLARIZING KEY datasheet.pdf
TOOL CRIMP SPLICE/FERRULE 4-6AWG datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 100W datasheet.pdf
CONN SOCKET DIN 40POS R/A GOLD datasheet.pdf