Vishay/Dale RWR89N1R30FRRSL
RWR89N1R30FRRSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR89N1R30FRRSL
Brief Description
RES 1.3 OHM 3W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR89N1R30FRRSL.pdf
Availability of RWR89N1R30FRRSL
QUANTITY
RWR89N1R30FRRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR89N1R30FRRSL
Internal Part NumberEIS-RWR89N1R30FRRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR89N
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.3
Tolerance±1%
Power (Watts)3W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.187" Dia x 0.560" L (4.75mm x 14.22mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR89N1R30FRRSL
Related LinksRWR89N1, RWR89N1R30FRRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR89N1R30FRRSL Details Description
Related parts for RWR89N1R30FRRSL
CABLE SPEAKER 2COND 16AWG 500' datasheet.pdf
RES 56 OHM 3W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120PS R/A .050 SLD datasheet.pdf
LABEL 1.5X.75" THERMAL TRANS WHT datasheet.pdf
LED BCKLT DVR MOD 8CH I2C QFN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 55POS PIN datasheet.pdf
CIR BRKR 20A 277VAC 80VDC datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CAP CER 330PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf