Vishay/Dale RWR89N3300FRB12
RWR89N3300FRB12 picture photo
Mfg. Part Number
RWR89N3300FRB12
Brief Description
RES 330 OHM 3W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR89N3300FRB12.pdf
Availability of RWR89N3300FRB12
QUANTITY
RWR89N3300FRB12 Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR89N3300FRB12
Internal Part NumberEIS-RWR89N3300FRB12
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR89N
PackagingBulk
Resistance (Ohms)330
Tolerance±1%
Power (Watts)3W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.187" Dia x 0.560" L (4.75mm x 14.22mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR89N3300FRB12
Related LinksRWR89N3, RWR89N3300FRB12 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR89N3300FRB12 Details Description
Related parts for RWR89N3300FRB12
CONN HEADER 16POS .100 VERT GOLD datasheet.pdf
IC OPAMP VGA 80MHZ 48TQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100 EXTEND datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 18A DPAK datasheet.pdf
IC REG BUCK BST INV -15V 16SOIC datasheet.pdf
FUSE BLOCK CART 250V 60A CHASSIS datasheet.pdf
RES 4.12 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN SOCKET 26POS .8MM VERT SMD datasheet.pdf
RES 63.4 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 2.7UH 236MA 850 MOHM datasheet.pdf
TRIMMER datasheet.pdf
CAP CER 390PF 100V C0G 0402 datasheet.pdf