Vishay/Dale RWR89N3320FSS70
RWR89N3320FSS70 picture photo
Mfg. Part Number
RWR89N3320FSS70
Brief Description
RES 332 OHM 3W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR89N3320FSS70.pdf
Availability of RWR89N3320FSS70
QUANTITY
RWR89N3320FSS70 Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR89N3320FSS70
Internal Part NumberEIS-RWR89N3320FSS70
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR89N
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)332
Tolerance±1%
Power (Watts)3W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.187" Dia x 0.560" L (4.75mm x 14.22mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR89N3320FSS70
Related LinksRWR89N3, RWR89N3320FSS70 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR89N3320FSS70 Details Description
Related parts for RWR89N3320FSS70
TERM BLOCK HDR 15POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 16V 10% 2413 datasheet.pdf
CONV DC/DC 15W 48VIN 12VOUT datasheet.pdf
XBEE PRO MODULE datasheet.pdf
CAP CER 130PF 100V 5% BP 1206 datasheet.pdf
RES 215 OHM 3/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN FFC BOTTOM 60POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
RES 0.3 OHM 1.5W 5% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM XCUT datasheet.pdf
MINI SOIC-8 STENCIL datasheet.pdf
ZAHNRIEMEN datasheet.pdf
1100UF 35V 19.3X29 85C AXI datasheet.pdf