Vishay/Dale RWR89S1330FRB12
RWR89S1330FRB12 picture photo
Mfg. Part Number
RWR89S1330FRB12
Brief Description
RES 133 OHM 3W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR89S1330FRB12.pdf
Availability of RWR89S1330FRB12
QUANTITY
RWR89S1330FRB12 Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR89S1330FRB12
Internal Part NumberEIS-RWR89S1330FRB12
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR89S
PackagingBulk
Resistance (Ohms)133
Tolerance±1%
Power (Watts)3W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.187" Dia x 0.560" L (4.75mm x 14.22mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR89S1330FRB12
Related LinksRWR89S1, RWR89S1330FRB12 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR89S1330FRB12 Details Description
Related parts for RWR89S1330FRB12
I/O MOUNTING BOARD MINI 16POS datasheet.pdf
PUMP/BOTT PURE-TAKE LCK COND 6OZ datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS .100" SGL PCB datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 1A 125V datasheet.pdf
2.5MM W/B HSG 4CKT datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 9POS 7.5MM datasheet.pdf
ANT SECTOR SR 36" RP SMA MALE datasheet.pdf
PAC-CQM1-HE20-V3 CBL ASSY datasheet.pdf
MOUNTING HDWR 3MM OPEN END datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4500K 2SMD datasheet.pdf
LENS 90CRI 2700K 2.6"SQ DOWNLGHT datasheet.pdf
SWITCH SELECT SPST-NC 10A 120V datasheet.pdf