Vishay/Dale RWR89S2321FSRSL
RWR89S2321FSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR89S2321FSRSL
Brief Description
RES 2.32K OHM 3W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR89S2321FSRSL.pdf
Availability of RWR89S2321FSRSL
QUANTITY
RWR89S2321FSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR89S2321FSRSL
Internal Part NumberEIS-RWR89S2321FSRSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR89S
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.32k
Tolerance±1%
Power (Watts)3W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.187" Dia x 0.560" L (4.75mm x 14.22mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR89S2321FSRSL
Related LinksRWR89S2, RWR89S2321FSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR89S2321FSRSL Details Description
Related parts for RWR89S2321FSRSL
CAP CER 24PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 25W datasheet.pdf
CONN TNC PLUG STR 50 OHM CRIMP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT STRGHT 8POS SKT datasheet.pdf
RES 2.2M OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 2.048V SOT23-3 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
RES 5 OHM 0.6W 0.05% RADIAL datasheet.pdf
LED RED DIFF 3MM ROUND T/H datasheet.pdf
BLU 3 POS METALRTN L LGH datasheet.pdf