Vishay/Dale RWR89S30R1FRRSL
RWR89S30R1FRRSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR89S30R1FRRSL
Brief Description
RES 30.1 OHM 3W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR89S30R1FRRSL.pdf
Availability of RWR89S30R1FRRSL
QUANTITY
RWR89S30R1FRRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR89S30R1FRRSL
Internal Part NumberEIS-RWR89S30R1FRRSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR89S
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)30.1
Tolerance±1%
Power (Watts)3W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.187" Dia x 0.560" L (4.75mm x 14.22mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR89S30R1FRRSL
Related LinksRWR89S3, RWR89S30R1FRRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR89S30R1FRRSL Details Description
Related parts for RWR89S30R1FRRSL
CONN HEADER .100 SNGL STR 7POS datasheet.pdf
CONN HOUSING 10POS .100 SINGLE datasheet.pdf
IC SRAM 256KBIT 12NS 28SOJ datasheet.pdf
IC BUFFER HEX 1INPUT 16SOIC datasheet.pdf
IC REG SWITCHD CAP PROG 10DFN datasheet.pdf
DIODE ZENER 20V 150MW SOT523 datasheet.pdf
CONN RCPT HSG .250 1POS YELLOW datasheet.pdf
CAP FILM 1200PF 3% 1.6KVDC RAD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 270VIN 6.5VOUT 50W datasheet.pdf
IC MOSFET DVR NONINV 1.5A 8-DFN datasheet.pdf