Vishay/Dale RWR89S3301FSB12
RWR89S3301FSB12 picture photo
Mfg. Part Number
RWR89S3301FSB12
Brief Description
RES 3.3K OHM 3W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR89S3301FSB12.pdf
Availability of RWR89S3301FSB12
QUANTITY
RWR89S3301FSB12 Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR89S3301FSB12
Internal Part NumberEIS-RWR89S3301FSB12
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR89S
PackagingBulk
Resistance (Ohms)3.3k
Tolerance±1%
Power (Watts)3W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.187" Dia x 0.560" L (4.75mm x 14.22mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR89S3301FSB12
Related LinksRWR89S3, RWR89S3301FSB12 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR89S3301FSB12 Details Description
Related parts for RWR89S3301FSB12
IC TXRX MULTIPROTOCOL 38-QFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.171" NYLON 9.4MM datasheet.pdf
CONN HSG RCPT INLINE 10POS SCKT datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP5T datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 291MA 1.9 OHM SMD datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
FFC 0.5 TYPE A 41 CKTS LGT 102 datasheet.pdf
RACEWAY 1-3/4" TEE COVER IVORY datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf