Vishay/Dale RWR89S3481FMS73
RWR89S3481FMS73 picture photo
Mfg. Part Number
RWR89S3481FMS73
Brief Description
RES 3.48K OHM 3W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR89S3481FMS73.pdf
Availability of RWR89S3481FMS73
QUANTITY
RWR89S3481FMS73 Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR89S3481FMS73
Internal Part NumberEIS-RWR89S3481FMS73
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR89S
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.48k
Tolerance±1%
Power (Watts)3W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.187" Dia x 0.560" L (4.75mm x 14.22mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateM (1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR89S3481FMS73
Related LinksRWR89S3, RWR89S3481FMS73 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR89S3481FMS73 Details Description
Related parts for RWR89S3481FMS73
RES SMD 51.1 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 2.5KV X7R 3640 datasheet.pdf
SWITCH SLOTTED OPTICAL WIRE LDS datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 9-18VIN 05VOUT datasheet.pdf
RES 2.4K OHM 10W 10% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 200W datasheet.pdf
CONN PLUG 39POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 270VIN 28VOUT 100W datasheet.pdf
IC PWR VOLT MONITOR 27A 8SOP GW datasheet.pdf
CAP FILM 68NF 10% 630VDC RAD datasheet.pdf
CONN RCPT FMALE 10POS SILVR SLDR datasheet.pdf