Vishay/Dale RWR89S3650FRRSL
RWR89S3650FRRSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR89S3650FRRSL
Brief Description
RES 365 OHM 3W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR89S3650FRRSL.pdf
Availability of RWR89S3650FRRSL
QUANTITY
RWR89S3650FRRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR89S3650FRRSL
Internal Part NumberEIS-RWR89S3650FRRSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)365
Tolerance±1%
Power (Watts)3W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.187" Dia x 0.560" L (4.75mm x 14.22mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR89S3650FRRSL
Related LinksRWR89S3, RWR89S3650FRRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR89S3650FRRSL Details Description
Related parts for RWR89S3650FRRSL
LED BAYONET BASED T3-1/4 28V GRN datasheet.pdf
IC REG MULT CONFG ADJ 1.5A 10DFN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100 EXTEND datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 230MA 690 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN PCMCIA CARD PUSH-PUSH datasheet.pdf
CABLE BNC ST PLUG-PLUG RG-59 60" datasheet.pdf
CAP CER 56PF 200V NP0 RADIAL datasheet.pdf
RES 95.3 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC FPGA 696 I/O 1517FBGA datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM L-TAB T766 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 12 Circuit 0.374" (9.50mm) datasheet.pdf
CRYSTAL 44.000 MHZ 18PF SMT datasheet.pdf