Vishay/Dale RWR89S3921FSBSL
RWR89S3921FSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR89S3921FSBSL
Brief Description
RES 3.92K OHM 3W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR89S3921FSBSL.pdf
Availability of RWR89S3921FSBSL
QUANTITY
RWR89S3921FSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR89S3921FSBSL
Internal Part NumberEIS-RWR89S3921FSBSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR89S
PackagingBulk
Resistance (Ohms)3.92k
Tolerance±1%
Power (Watts)3W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.187" Dia x 0.560" L (4.75mm x 14.22mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR89S3921FSBSL
Related LinksRWR89S3, RWR89S3921FSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR89S3921FSBSL Details Description
Related parts for RWR89S3921FSBSL
IC REG LDO 3.3V 80MA SOT23-6 datasheet.pdf
DIODE MODULE 2.2KV 560A Y1-CU datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 24VIN +/-12VOUT datasheet.pdf
RES SMD 50M OHM 10% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 21POS SKT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 12POS SKT datasheet.pdf
RES SMD 1.82K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf