Vishay/Dale RWR89S3R32DRRSL
RWR89S3R32DRRSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR89S3R32DRRSL
Brief Description
RES 3.32 OHM 3W 0.5% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR89S3R32DRRSL.pdf
Availability of RWR89S3R32DRRSL
QUANTITY
RWR89S3R32DRRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR89S3R32DRRSL
Internal Part NumberEIS-RWR89S3R32DRRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR89S
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.32
Tolerance±0.5%
Power (Watts)3W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.187" Dia x 0.560" L (4.75mm x 14.22mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR89S3R32DRRSL
Related LinksRWR89S3, RWR89S3R32DRRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR89S3R32DRRSL Details Description
Related parts for RWR89S3R32DRRSL
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 44 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 4POS R/A 7.5MM datasheet.pdf
CUTTER SIDE TPRD RZR FLSH 5.12" datasheet.pdf
CAP CER 270PF 100V Y5P RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPST-NC 16A 250V datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 2POS STR 12MM datasheet.pdf
DIODE GEN PURP REV 1KV 70A DO5 datasheet.pdf
PREMO-FLEX 1.25 JMPR LGT 229 TYP datasheet.pdf
IC FLASH 512KBIT 8SOIC datasheet.pdf
CAP CER 5.1PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf