Vishay/Dale RWR89SR332FSRSL
RWR89SR332FSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR89SR332FSRSL
Brief Description
RES 0.332 OHM 3W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR89SR332FSRSL.pdf
Availability of RWR89SR332FSRSL
QUANTITY
RWR89SR332FSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR89SR332FSRSL
Internal Part NumberEIS-RWR89SR332FSRSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.332
Tolerance±1%
Power (Watts)3W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±650ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.187" Dia x 0.560" L (4.75mm x 14.22mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR89SR332FSRSL
Related LinksRWR89SR, RWR89SR332FSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR89SR332FSRSL Details Description
Related parts for RWR89SR332FSRSL
RES 30.1K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
FEED-THRU TERM BLOCK 18-2AWG datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 3A 24V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 10V 20% 2917 datasheet.pdf
RES 63.4K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
SUBMINIATURE BASIC SWITCH datasheet.pdf
DIODE MODULE 200V 500A LP4 datasheet.pdf
40MM HS ASSY ULTEM CL datasheet.pdf
FAN AXIAL 60X15MM 5VDC WIRE datasheet.pdf
IC FPGA 744 I/O 1152FBGA datasheet.pdf
ULTRA-FLEX FEP 38 AWG 1000 FT BK datasheet.pdf