Vishay/Dale RWR89SR464FSBSL
RWR89SR464FSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR89SR464FSBSL
Brief Description
RES 0.464 OHM 3W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR89SR464FSBSL.pdf
Availability of RWR89SR464FSBSL
QUANTITY
RWR89SR464FSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR89SR464FSBSL
Internal Part NumberEIS-RWR89SR464FSBSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR89S
PackagingBulk
Resistance (Ohms)0.464
Tolerance±1%
Power (Watts)3W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±650ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.187" Dia x 0.560" L (4.75mm x 14.22mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR89SR464FSBSL
Related LinksRWR89SR, RWR89SR464FSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR89SR464FSBSL Details Description
Related parts for RWR89SR464FSBSL
IC JK TYPE NEG TRG DUAL 14DIP datasheet.pdf
DIP CABLE - CDR40G/AE40M/X datasheet.pdf
RES SMD 7.32K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 205KOHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 3.3PF 150V 0606 datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 100V X7R 1812 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Panel Mount Solder Cup datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W datasheet.pdf
THYRISTOR SCR 70A 300V TO-94 datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
RELAY RF SPST 500MA 12V datasheet.pdf