Panasonic Industrial Automation Sales RX-D200R-C5
RX-D200R-C5 picture photo
Mfg. Part Number
RX-D200R-C5
Manufacturer
Product Category
Optical Sensors - Photointerrupters - Slot Type - Logic Output
Brief Description
SENSOR PHOTO 200MM 12-24VDC NPN
Datasheet Download
RX-D200R-C5.pdf
Availability of RX-D200R-C5
QUANTITY
RX-D200R-C5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RX-D200R-C5
Internal Part NumberEIS-RX-D200R-C5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Sensors, Transducers
FamilyOptical Sensors - Photointerrupters - Slot Type - Logic Output
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RX-D200R-C5
Related LinksRX-D2, RX-D200R-C5 Datasheet, Panasonic Industrial Automation Sales Distributor
RX-D200R-C5 Details Description
Related parts for RX-D200R-C5
CONN RCPT 92POS .100" DUAL VERT datasheet.pdf
CONN AUDIO PLUG 3COND R/A PC MT datasheet.pdf
IC SRAM 4MBIT 12NS 48CABGA datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 1A DO204AC datasheet.pdf
OSC XO 120.000MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 12VIN 15VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
VERT GANGED RF 6 POS SHORT TAILS datasheet.pdf
NYLON INSL W/INSULATION GRIP DIS datasheet.pdf
RES SMD 1K OHM 0.02% 0.3W 1506 datasheet.pdf
Connector Receptacle 70 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf