TE Connectivity Raychem Circuit Protection RXEF017-0.142
RXEF017-0.142 picture photo
Mfg. Part Number
RXEF017-0.142
Manufacturer
Product Category
PTC Resettable Fuses
Brief Description
POLYSWITCH PTC RESET 0.17A
Datasheet Download
RXEF017-0.142.pdf
Availability of RXEF017-0.142
QUANTITY
RXEF017-0.142 Order Process
Ship out your order
Specifications of RXEF017-0.142
Internal Part NumberEIS-RXEF017-0.142
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Circuit Protection
FamilyPTC Resettable Fuses
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RXEF017-0.142
Related LinksRXEF01, RXEF017-0.142 Datasheet, TE Connectivity Raychem Circuit Protection Distributor
RXEF017-0.142 Details Description
Related parts for RXEF017-0.142
EMITTER IR 935NM 100MA MINI-PILL datasheet.pdf
CAP CER 6.8PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
CAP POLYMER 220UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf
IC ANLG CTRLR ADJ 8SOIC datasheet.pdf
CAP CER 6.1PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
FIXED IND 820NH 540MA 510 MOHM datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
FFC 1 TYPE D 27 CKTS LGT 30 datasheet.pdf
SIGN ID RATING 5"X3.5" BK/BLU/WT datasheet.pdf
KIT NRF24Z1 & USB BOARD ANT SW datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 3.3V 50W datasheet.pdf