TE Connectivity Raychem Circuit Protection RXEF017S
RXEF017S picture photo
Mfg. Part Number
RXEF017S
Manufacturer
Product Category
PTC Resettable Fuses
Brief Description
POLYSWITCH PTC RESET 0.17A STRGT
Datasheet Download
RXEF017S.pdf
Availability of RXEF017S
QUANTITY
RXEF017S Order Process
Ship out your order
Specifications of RXEF017S
Internal Part NumberEIS-RXEF017S
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCircuit Protection Products
Video FileTE Connectivity PolySwitch Devices -- Another Geek Moment
Standard Package500
Category Circuit Protection
FamilyPTC Resettable Fuses
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RXEF017S
Related LinksRXEF, RXEF017S Datasheet, TE Connectivity Raychem Circuit Protection Distributor
RXEF017S Details Description
Related parts for RXEF017S
IC REG LDO 2.5V 1A 8SOIC datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 6A 125V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156 EXTEND datasheet.pdf
PTC RESETTABLE 90V 3.00A RADIAL datasheet.pdf
RES MO 1/2W 1.6 OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 5.1PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
TVS DIODE 70.1VWM 113VC SMB datasheet.pdf
RES 34.4 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
ADAPTER SP CUSTOMIZABLE MODEL datasheet.pdf
RES 150K OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS PANEL MNT PIN datasheet.pdf