TE Connectivity Potter & Brumfield Relays RY533006
RY533006 picture photo
Mfg. Part Number
RY533006
Manufacturer
Product Category
Power Relays, Over 2 Amps
Brief Description
RY533006
Datasheet Download
RY533006.pdf
Availability of RY533006
QUANTITY
RY533006 Order Process
Ship out your order
Specifications of RY533006
Internal Part NumberEIS-RY533006
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package20
Category Relays
FamilyPower Relays, Over 2 Amps
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RY533006
Related LinksRY53, RY533006 Datasheet, TE Connectivity Potter & Brumfield Relays Distributor
RY533006 Details Description
Related parts for RY533006
IC MPU MPC8XX 66MHZ 357BGA datasheet.pdf
RES SMD 845 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
MOSFET 2N-CH 30V 7.8A/8.9A 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 10.2K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP ALUM 1500UF 20% 400V SCREW datasheet.pdf
IC FPGA 249 I/O 313BGA datasheet.pdf
LED OSLON COOL WHT 6000K 2SMD datasheet.pdf
RES 4.32M OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 47K OHM 1/4W 0604 WIDE datasheet.pdf
CAP CER 240PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP ALUM 22000UF 20% 16V AXIAL datasheet.pdf