Sullins Connector Solutions RYM12DTBH
RYM12DTBH picture photo
Mfg. Part Number
RYM12DTBH
Brief Description
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD
Datasheet Download
RYM12DTBH.pdf
Availability of RYM12DTBH
QUANTITY
RYM12DTBH Order Process
Ship out your order
Specifications of RYM12DTBH
Internal Part NumberEIS-RYM12DTBH
Series-
PackagingTube
Number of Positions24
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
TerminationSolder
ColorGreen
Flange FeatureTop Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RYM12DTBH
Related LinksRYM1, RYM12DTBH Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
RYM12DTBH Details Description
Related parts for RYM12DTBH
RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 12V datasheet.pdf
IC ADC 10BIT 300KSPS 20-QSOP datasheet.pdf
CAP CER 4.7PF 16V NP0 0201 datasheet.pdf
RES SMD 1.89KOHM 0.02% 1/4W 0805 datasheet.pdf
BEND RELIEF 8.0MM BLACK datasheet.pdf
RES 1.15M OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 10 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
RES SMD 287K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
LED BLUE 4MM OVAL T/H datasheet.pdf