Sullins Connector Solutions RYM22DRSD
RYM22DRSD picture photo
Mfg. Part Number
RYM22DRSD
Brief Description
CONN EDGECARD 44POS DIP .156 SLD
Datasheet Download
RYM22DRSD.pdf
Availability of RYM22DRSD
QUANTITY
RYM22DRSD Order Process
Ship out your order
Specifications of RYM22DRSD
Internal Part NumberEIS-RYM22DRSD
Series-
PackagingTube
Card TypeNon Specified - Dual Edge
GenderFemale
Number of Positions/Bay/Row22
Number of Positions44
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole
ColorGreen
Flange FeatureFlush Mount, Top Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RYM22DRSD
Related LinksRYM2, RYM22DRSD Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
RYM22DRSD Details Description
Related parts for RYM22DRSD
RES 2.2K OHM 1W 10% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SINGL STR 33POS datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 320MHZ 8SOIC datasheet.pdf
IC DELAY LINE 5TAP 35NS 8DIP datasheet.pdf
SENSOR 75PSI 7/16-20UNF .5-4.5V datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 13 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
RES 309K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 39POS SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf