Sullins Connector Solutions RYM24DTKN-S288
RYM24DTKN-S288 picture photo
Mfg. Part Number
RYM24DTKN-S288
Brief Description
CONN EDGECARD 48POS .156 EXTEND
Datasheet Download
RYM24DTKN-S288.pdf
Availability of RYM24DTKN-S288
QUANTITY
RYM24DTKN-S288 Order Process
Ship out your order
Specifications of RYM24DTKN-S288
Internal Part NumberEIS-RYM24DTKN-S288
GenderFemale
Number of Positions/Bay/Row24
Number of Positions48
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
FeaturesCard Extender
Mounting TypeBoard Edge, Straddle Mount
ColorGreen
Flange Feature-
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RYM24DTKN-S288
Related LinksRYM24DT, RYM24DTKN-S288 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
RYM24DTKN-S288 Details Description
Related parts for RYM24DTKN-S288
TRIAC 1KV 25A TO263 datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 24POS 1MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
SWITCH LEVER SPST-NO 11A SOLDER datasheet.pdf
SW LONG ROLLR LEVR SPDT 16A 250V datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 8" 0.50MM 35POS datasheet.pdf
VTM CURRENT MULTIPLIER EVAL BOAR datasheet.pdf
CAP FILM 1UF 10% 50VDC AXIAL CAN datasheet.pdf
TRIMMER 2K OHM 0.75W TH datasheet.pdf
RES 82 OHM 7W 5% AXIAL datasheet.pdf