Sullins Connector Solutions RYM25DTBH-S189
RYM25DTBH-S189 picture photo
Mfg. Part Number
RYM25DTBH-S189
Brief Description
CONN EDGECARD 50POS R/A .156 SLD
Datasheet Download
RYM25DTBH-S189.pdf
Availability of RYM25DTBH-S189
QUANTITY
RYM25DTBH-S189 Order Process
Ship out your order
Specifications of RYM25DTBH-S189
Internal Part NumberEIS-RYM25DTBH-S189
Series-
PackagingTray
Card TypeNon Specified - Dual Edge
GenderFemale
Number of Positions/Bay/Row25
Number of Positions50
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
TerminationSolder
ColorGreen
Flange FeatureTop Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RYM25DTBH-S189
Related LinksRYM25DT, RYM25DTBH-S189 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
RYM25DTBH-S189 Details Description
Related parts for RYM25DTBH-S189
HI/LO SIDE DRVR 8SOIC datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 330MA SC-75A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
RES 26.4K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
FILTERLINE PRIMARY datasheet.pdf
TV 19C 19#12 SKT J/N RECP datasheet.pdf
HD 38999 187C 187#23 SKT RECP datasheet.pdf
GT 11C 11#16 SKT RECP datasheet.pdf
RES SMD 0.025 OHM 1% 3W 2512 datasheet.pdf