Sullins Connector Solutions RYM30DRMS
RYM30DRMS picture photo
Mfg. Part Number
RYM30DRMS
Brief Description
CONN EDGECARD 60POS .156 WW
Datasheet Download
RYM30DRMS.pdf
Availability of RYM30DRMS
QUANTITY
RYM30DRMS Order Process
Ship out your order
Specifications of RYM30DRMS
Internal Part NumberEIS-RYM30DRMS
Series-
PackagingTube
Number of Positions60
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole
TerminationWire Wrap
ColorGreen
Flange FeatureSide Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RYM30DRMS
Related LinksRYM3, RYM30DRMS Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
RYM30DRMS Details Description
Related parts for RYM30DRMS
FIXED IND 2UH 6.3A 5.6 MOHM SMD datasheet.pdf
TRANS PNP 30V 0.1A TO-92 datasheet.pdf
TERM RING TUBE N INS 4/0AWG 1/2 datasheet.pdf
RES SMD 2.94K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156 WW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 20AWG ORANGE 100' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 150W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 55POS PIN datasheet.pdf
CAP ALUM 6.8UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 220PF 10V X7R 01005 datasheet.pdf