Sullins Connector Solutions RYM30DTAD
RYM30DTAD picture photo
Mfg. Part Number
RYM30DTAD
Brief Description
CONN EDGECARD 60POS R/A .156 SLD
Datasheet Download
RYM30DTAD.pdf
Availability of RYM30DTAD
QUANTITY
RYM30DTAD Order Process
Ship out your order
Specifications of RYM30DTAD
Internal Part NumberEIS-RYM30DTAD
Series-
PackagingTube
Number of Positions60
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
TerminationSolder
ColorGreen
Flange FeatureFlush Mount, Top Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RYM30DTAD
Related LinksRYM3, RYM30DTAD Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
RYM30DTAD Details Description
Related parts for RYM30DTAD
BRAID SLEEVING EXPAND 3/4" BLACK datasheet.pdf
IC MUX 2:1 LVDS RPE 16-MLF datasheet.pdf
RES SMD 976K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC ADC 2CH 24BIT W/PGA 24TSSOP datasheet.pdf
PCI EXPRESS 36P(3.1)(30")BLACK datasheet.pdf
RES SMD 365K OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
RES 787 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
MACHINE SCREW PAN PHILLIPS M4 datasheet.pdf
4X TO (4) 1X 2.0 METER datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS IN-LINE SLDR datasheet.pdf
FIXED IND 0.7NH 1A 60 MOHM SMD datasheet.pdf
1.25MM F/L 50POS 26AWG 450MM datasheet.pdf