Sullins Connector Solutions RYM36DRSN
RYM36DRSN picture photo
Mfg. Part Number
RYM36DRSN
Brief Description
CONN EDGECARD 72POS DIP .156 SLD
Datasheet Download
RYM36DRSN.pdf
Availability of RYM36DRSN
QUANTITY
RYM36DRSN Order Process
Ship out your order
Specifications of RYM36DRSN
Internal Part NumberEIS-RYM36DRSN
Series-
PackagingTube
Card TypeNon Specified - Dual Edge
GenderFemale
Number of Positions/Bay/Row36
Number of Positions72
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
ColorGreen
Flange Feature-
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RYM36DRSN
Related LinksRYM3, RYM36DRSN Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
RYM36DRSN Details Description
Related parts for RYM36DRSN
MOSFET N-CH 30V 59A D2PAK datasheet.pdf
IC DAC 8BIT QUAD 2.5V 16QFN datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V DPAK datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 23POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 150W datasheet.pdf
RES 64.9K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 10K OHM 0.1% 1/4W 0805 datasheet.pdf
OSC PROG 2.5NS 20PPM 2X2.5MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD .050" 100POS SMD datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM L-TAB datasheet.pdf
COUPLER 6 DB 1-4GHZ datasheet.pdf
LED COB 6500K 80CRI 36V SMD datasheet.pdf