Seiko Instruments S-1000C15-M5T1G
S-1000C15-M5T1G picture photo
Mfg. Part Number
S-1000C15-M5T1G
Manufacturer
Product Category
PMIC - Supervisors
Brief Description
IC VOLT DETECTOR 15V SOT23-5
Datasheet Download
S-1000C15-M5T1G.pdf
Availability of S-1000C15-M5T1G
QUANTITY
S-1000C15-M5T1G Order Process
Ship out your order
Specifications of S-1000C15-M5T1G
Internal Part NumberEIS-S-1000C15-M5T1G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyPMIC - Supervisors
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeSimple Reset/Power-On Reset
Number of Voltages Monitored1
OutputPush-Pull, Totem Pole
ResetActive Low
Reset Timeout-
Voltage - Threshold1.5V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-74A, SOT-753
Supplier Device PackageSOT-23-5
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S-1000C15-M5T1G
Related LinksS-1000C, S-1000C15-M5T1G Datasheet, Seiko Instruments Distributor
S-1000C15-M5T1G Details Description
Related parts for S-1000C15-M5T1G
CAP ALUM 3300UF 20% 100V SNAP datasheet.pdf
RES SMD 3.3M OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS 1MM SMD datasheet.pdf
RES 13 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
MARKER SNAP-ON G 2.6-3.5MM WHITE datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 48POS STRGHT PIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
RES 200K OHM 1/20W .1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 41 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf