Seiko Instruments S-1000C21-I4T1G
S-1000C21-I4T1G picture photo
Mfg. Part Number
S-1000C21-I4T1G
Brief Description
IC VOLT DETECTOR 21V SNT-4A
Datasheet Download
S-1000C21-I4T1G.pdf
Availability of S-1000C21-I4T1G
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
S-1000C21-I4T1G Order Process
Ship out your order
Specifications of S-1000C21-I4T1G
Internal Part NumberEIS-S-1000C21-I4T1G
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLSNT, HSNT Package Types 06/Nov/2014
Standard Package5,000
Reset Timeout-
Voltage - Threshold2.1V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, Flat Leads
Supplier Device PackageSNT-4A
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S-1000C21-I4T1G
Related LinksS-1000C, S-1000C21-I4T1G Datasheet, Seiko Instruments Distributor
S-1000C21-I4T1G Details Description
Related parts for S-1000C21-I4T1G
RES 3.3M OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
DETECTOR/TRANSISTOR PHOTO TO-18 datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 500MA 320 MOHM TH datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 38A IPAK datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 8POS PIN datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
IC FLASH 64MBIT 24BGA datasheet.pdf
REED SENSORS datasheet.pdf
CAP CER 4.3PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP FILM 2.2UF 5% 63VDC AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT POLY 330UF 3V 2917 datasheet.pdf