Seiko Instruments S-1000C27-M5T1G
S-1000C27-M5T1G picture photo
Mfg. Part Number
S-1000C27-M5T1G
Brief Description
IC VOLT DETECTOR 27V SOT23-5
Datasheet Download
S-1000C27-M5T1G.pdf
Availability of S-1000C27-M5T1G
QUANTITY
S-1000C27-M5T1G Order Process
Ship out your order
Specifications of S-1000C27-M5T1G
Internal Part NumberEIS-S-1000C27-M5T1G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Reset Timeout-
Voltage - Threshold2.7V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-74A, SOT-753
Supplier Device PackageSOT-23-5
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S-1000C27-M5T1G
Related LinksS-1000C, S-1000C27-M5T1G Datasheet, Seiko Instruments Distributor
S-1000C27-M5T1G Details Description
Related parts for S-1000C27-M5T1G
CONN RCPT PIN .015-.025" .203"L datasheet.pdf
TRANS NPN 140V 0.3A SOT23 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 17POS 270DEG 5MM datasheet.pdf
BOARD DEMO PICKIT SERIAL SPI datasheet.pdf
PWR ENT FILTERED SPST 10A SCREW datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 200W datasheet.pdf
FIXED IND 160NH 40A 0.65 MOHM datasheet.pdf
RES 100K OHM 1/8W .25% AXIAL datasheet.pdf
19" RACK FOR 3X 48V FRONT END datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 10% 20V AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 49.3KOHM 0.1% 0.15W 0805 datasheet.pdf
OSC PROG 2.5V 1.3NS 50PPM datasheet.pdf