Seiko Instruments S-1000C31-N4T1G
S-1000C31-N4T1G picture photo
Mfg. Part Number
S-1000C31-N4T1G
Manufacturer
Product Category
PMIC - Supervisors
Brief Description
IC VOLT DETECTOR 31V SC-82AB
Datasheet Download
S-1000C31-N4T1G.pdf
Availability of S-1000C31-N4T1G
QUANTITY
S-1000C31-N4T1G Order Process
Ship out your order
Specifications of S-1000C31-N4T1G
Internal Part NumberEIS-S-1000C31-N4T1G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyPMIC - Supervisors
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeSimple Reset/Power-On Reset
Number of Voltages Monitored1
OutputPush-Pull, Totem Pole
ResetActive Low
Reset Timeout-
Voltage - Threshold3.1V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-82A, SOT-343
Supplier Device PackageSC-82AB
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S-1000C31-N4T1G
Related LinksS-1000C, S-1000C31-N4T1G Datasheet, Seiko Instruments Distributor
S-1000C31-N4T1G Details Description
Related parts for S-1000C31-N4T1G
JUMPER-H1504TR/A3049G/X 2" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 12PF 100V NP0 1206 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 125V datasheet.pdf
ROUND SPACER M3 PVC 5.33MM datasheet.pdf
CAP ALUM 2700UF 20% 50V SNAP datasheet.pdf
SENSOR PHOTO PNP 500MM 12-24VDC datasheet.pdf
CAP CER 0.015UF 25V X8R 0402 datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 15V 40W datasheet.pdf
MULTI-PAIR 4COND 20AWG SHLD 100' datasheet.pdf
CAP FILM 120NF 10% 63VDC RAD datasheet.pdf
CAP FILM 680NF 10% 250VDC AXIAL datasheet.pdf