Seiko Instruments S-1000C37-M5T1G
S-1000C37-M5T1G picture photo
Mfg. Part Number
S-1000C37-M5T1G
Brief Description
IC VOLT DETECTOR 37V SOT23-5
Datasheet Download
S-1000C37-M5T1G.pdf
Availability of S-1000C37-M5T1G
QUANTITY
S-1000C37-M5T1G Order Process
Ship out your order
Specifications of S-1000C37-M5T1G
Internal Part NumberEIS-S-1000C37-M5T1G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Reset Timeout-
Voltage - Threshold3.7V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-74A, SOT-753
Supplier Device PackageSOT-23-5
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S-1000C37-M5T1G
Related LinksS-1000C, S-1000C37-M5T1G Datasheet, Seiko Instruments Distributor
S-1000C37-M5T1G Details Description
Related parts for S-1000C37-M5T1G
RES 47 OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN BASE BOTTOM ENTRY SZ8 datasheet.pdf
RES SMD 7.5 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.1A 30V datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 4POS VERT 10MM datasheet.pdf
CABLE 3COND 12AWG ORANGE 250' datasheet.pdf
RES SMD 20 OHM 5% 5W L BEND datasheet.pdf
DIP CABLE 20POS datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X20MM XCUT datasheet.pdf
HDI PIN ASSY 4 ROW 488 POS R/A datasheet.pdf