Seiko Instruments S-1000C44-M5T1G
S-1000C44-M5T1G picture photo
Mfg. Part Number
S-1000C44-M5T1G
Brief Description
IC VOLT DETECTOR 44V SOT23-5
Datasheet Download
S-1000C44-M5T1G.pdf
Availability of S-1000C44-M5T1G
QUANTITY
S-1000C44-M5T1G Order Process
Ship out your order
Specifications of S-1000C44-M5T1G
Internal Part NumberEIS-S-1000C44-M5T1G
Number of Voltages Monitored1
OutputPush-Pull, Totem Pole
ResetActive Low
Reset Timeout-
Voltage - Threshold4.4V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-74A, SOT-753
Supplier Device PackageSOT-23-5
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S-1000C44-M5T1G
Related LinksS-1000C, S-1000C44-M5T1G Datasheet, Seiko Instruments Distributor
S-1000C44-M5T1G Details Description
Related parts for S-1000C44-M5T1G
RES SMD 34.8 OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
TRANS PREBIAS PNP 150MW VMT3 datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 1.6A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
IC BUFFER DVR TRI-ST QD 14TSSOP datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER 1CH 38TSSOP datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
RES 12K OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 120UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf