Seiko Instruments S-1000N16-M5T1G
S-1000N16-M5T1G picture photo
Mfg. Part Number
S-1000N16-M5T1G
Brief Description
IC VOLT DETECT N-CH 16V SOT23-5
Datasheet Download
S-1000N16-M5T1G.pdf
Availability of S-1000N16-M5T1G
QUANTITY
S-1000N16-M5T1G Order Process
Ship out your order
Specifications of S-1000N16-M5T1G
Internal Part NumberEIS-S-1000N16-M5T1G
Number of Voltages Monitored1
OutputOpen Drain or Open Collector
ResetActive Low
Reset Timeout-
Voltage - Threshold1.6V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-74A, SOT-753
Supplier Device PackageSOT-23-5
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S-1000N16-M5T1G
Related LinksS-1000N, S-1000N16-M5T1G Datasheet, Seiko Instruments Distributor
S-1000N16-M5T1G Details Description
Related parts for S-1000N16-M5T1G
OSC XO 1.544MHZ CMOS TTL PC PIN datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 10V SMD datasheet.pdf
112 METRAL PWR 5RX1M STR REC datasheet.pdf
RES SMD 5.6 OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 200W datasheet.pdf
RES 180 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 2.1PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM XCUT datasheet.pdf
350 TB SOC WF VERTICAL datasheet.pdf
TV 10C 10#20 PIN PLUG datasheet.pdf
ER 5C 3#12 2#0 SKT RECP WALL datasheet.pdf
Quad, 12-/14-/16-Bit nanoDACs with 5ppm/∑C On-chip Ref, I2C Interface IC datasheet.pdf