Seiko Instruments S-1000N31-I4T1G
S-1000N31-I4T1G picture photo
Mfg. Part Number
S-1000N31-I4T1G
Brief Description
IC VOLT DETECT N-CH 31V SNT-4A
Datasheet Download
S-1000N31-I4T1G.pdf
Availability of S-1000N31-I4T1G
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
S-1000N31-I4T1G Order Process
Ship out your order
Specifications of S-1000N31-I4T1G
Internal Part NumberEIS-S-1000N31-I4T1G
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLSNT, HSNT Package Types 06/Nov/2014
Standard Package5,000
Reset Timeout-
Voltage - Threshold3.1V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, Flat Leads
Supplier Device PackageSNT-4A
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S-1000N31-I4T1G
Related LinksS-1000N, S-1000N31-I4T1G Datasheet, Seiko Instruments Distributor
S-1000N31-I4T1G Details Description
Related parts for S-1000N31-I4T1G
IC CTRLR HOT SWAP DUAL 16-TSSOP datasheet.pdf
IC VIDEO AMP 300MHZ 16-SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER .100" 54POS DUAL TIN datasheet.pdf
CARD EDGE 36POS DL .100X.200 BLK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 3A DL 20TSSOP datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 14 14S datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 500MA 125VAC/VDC datasheet.pdf
RES SMD 23.2K OHM 1% 0.4W 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS INLINE PIN datasheet.pdf
IC OP AMP LP R-R 15MHZ QFN datasheet.pdf